MADDE 1: TARAFLAR

1.1. SATICI 

Ticari Ünvan:  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Limited Şirketi

Merkez Adres: Göztepe Mahallesi Akkavak Caddesi Göksu Evleri Sitesi B145a Anadoluhisarı Beykoz / İSTANBUL

Telefon: +90 216 486 43 20

Fax: +90 216 486 43 54

e-Posta: naregitim@naregitim.com

Şube Websitesi: www.narkoy.com

Şube Adres: Kıncıllı Köyü, Yayla Mevkii, Kerpe Caddesi, No: 13/A Kandıra / KOCAELİ

Telefon: +90 262 561 25 25/26/27

Fax: +90 262 561 25 24

e-Posta: info@narkoy.com

1.2. ALICI

Adı – Soyadı/TC.No:

Adresi :
Telefon:
E-mail :

MADDE 2: SÖZLEŞME KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.narkoy.com  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini/rezervasyonunu yaptığı hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

ALICI, SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, satışa konu hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında hizmet sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.narkoy.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve ALICI tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3:-Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, ALICI tarafından ödeme yapılarak rezervasyonun kesinleştirildiği tarihtir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.  Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır.

Madde 5: SATICI’nın Hak ve Yükümlülükleri

5.1. SATICI, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.narkoy.com adresinden alışveriş yapamaz. SATICI, ALICI’nın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı SATICI’ya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, tasarımdan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI, SATICI’dan hak iddiasında bulunamaz.

5.3. www.narkoy.com adresinden kredi kartı (Visa, MasterCard, vb. ) ya da banka havalesi ile rezervasyon yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

MADDE 6: ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

6.1. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. ALICI, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. ALICI, www.narkoy.com internet sitesinden SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, satışa konu hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vb. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, hizmet tanımının, hizmet sipariş/rezervasyon ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.narkoy.com internet sitesindeki bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

MADDE 7: ÖDEME

www.narkoy.com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen ALICI’lara nakit havale ile rezervasyon imkanı sunulmaktadır. Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması gerekmektedir. ALICI, kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 8: CAYMA HAKKI, İPTAL / DEVİR

8.1. ALICI, rezervasyonunu en geç rezervasyon tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal edebilir. İptal veya değişikliğin varış tarihinden 7 gün öncesine kadar yapılması durumunda ücret uygulanmaz, tahsil edilen ücretin geri ödemesi yapılır. Ya da misafir ile Narköy’ün karşılıklı olarak belirleyeceği ileri bir tarihte yapılacak olan farklı bir rezervasyon için kullanılabilir.*

*Yeni belirlenecek rezervasyon tarihleri; resmi tatillerde geçerli değildir. Otelin müsaitlik durumuna göre belirlenecektir.

8.2. SATICI, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen mücbir sebeplerden ötürü rezervasyonu iptal etme veya müşteriyi başka bir otele devretme hakkı vardır. Böyle bir durumda rezervasyonun iptal edilmesi halinde ödenen ücretin tamamı, aynen iade edilir.

8.3. İptal veya değişikliğin daha geç yapılması durumunda ödenen ücretin tamamı tahsil edilecektir.

8.4.Rezervasyon günü otele gelinmemesi halinde misafirin vazgeçmiş olduğu varsayılarak iptal şartları uygulanır.

MADDE 9: ÖDEMELER

Rezervasyon günü otele gelinmemesi halinde müşterinin vazgeçmiş olduğu varsayılarak iptal şartları uygulanır.

Otele varış tarihinden 7 gün önceki iptallerde; ödenen bedel iade edilmez.

MADDE 10: Gizlilik Bildirimi

10.1. ALICI tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI’ya bildirdiği bilgiler SATICI tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. SATICI bu bilgileri sadece idari / yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

10.2. ALICI’ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca SATICI tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

MADDE 11: UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Satışın gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.