TÜKETİCİ MEVZUATI GEREĞİNCE ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

MADDE 1: SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Ünvan:  Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Limited Şirketi (Bundan böyle ‘SATICI’ olarak anılacaktır)

Merkez Adres: Göztepe Mahallesi Akkavak Caddesi Göksu Evleri Sitesi B145a Anadoluhisarı Beykoz / İSTANBUL

Telefon: +90 216 486 43 20

Fax: +90 216 486 43 54

e-Posta: naregitim@naregitim.com

Şube Websitesi: www.narkoy.com

Şube Adres: Kıncıllı Köyü, Yayla Mevkii, Kerpe Caddesi, No: 13/A Kandıra / KOCAELİ

Telefon: +90 262 561 25 25/26/27

Fax: +90 262 561 25 24

e-Posta: info@narkoy.com

MADDE 2: SÖZLEŞME KONUSU HİZMET BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu hizmetin temel özellikleri açıklanmaktadır.

2.1. Narköy Hakkında

Narköy, yatırımı NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Limited Şirketi tarafından Kerpe, Kandıra’da gerçekleştirilmiş Türkiye’nin ilk ekolojik eğitim köyüdür. NARKÖY, asgari karbon ayak izi hedefiyle “Eco Label” standartlarına uygun tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Narköy, konaklama üniteleri ve organik tarım çiftliğinden oluşmaktadır. Üç tarafı devlet ormanları ile çevrilidir. Misafirlerine sunduğu tamamı organik ikramların %80’ini kendi üretmektedir.

2.2. Konaklama Üniteleri Ve Derslikler 

Dört mevsim açık olan Narköy’de doğaya dokunarak vakit geçirmek isteyenler için, her tercihe uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Ayrıca Narköy’deki açık ve kapalı derslikleri de günübirlik ya da uzun süreli kiralamak mümkündür.

Konaklama üniteleri aşağıdaki gibidir;

 • 12 adet double konaklamaya uygun deluxe oda,
 • 2 adet triple konaklamaya uygun suit oda,
 • Özel konaklama üniteleri
 • 3 oda, 1 salon ve 1 mutfağa sahip EV,
 • 4 oda ve 1 lounge’dan oluşan YURT,

Eğitim ve toplantılar aşağıdaki alternatiflerde gerçekleşmektedir;

 • U düzeniyle 25, tiyatro düzeniyle 40 kişiye kadar çıkılabilen iki sınıf
 • 50 kişi kapasiteli restoran,
 • 40 kişi kapasiteli orman içi açık sınıf,

2.3. Önemli Notlar

 1. Odalarınızda iki gün de olsa manyetik alana maruz kalmadan rahat uyuyabilmeniz için Narköy odalarında TV bulunmamaktadır. Arzu edilirse ortak alanlarda uydu TV bulunmaktadır.
 2. Narköy’de asitli içecek bulunmamaktadır. Narköy’ün kendi yapımı olan ayran, meyve suları, şerbetler ve doğal bitki çayları servis edilmektedir. (Asitli içecek temin etmek isteyen misafirler için yakında market bulunmaktadır. Narköy’ün servis ettiği içecekler, mevsimsel olarak değişkenlik göstermektedir.)
 3. Alkollü içecekler standart ücretlerin dışındadır.
 4. Narköy restoranında menü bulunmamaktadır, günlük olarak en taze malzemeler kullanılarak yemek pişirilmektedir. Standart öğünler haricinde; vejetaryen, vegan veya glutensiz beslenme gibi alternatif seçenekleri tercih eden misafirlerimiz için, rezervasyon esnasında gerekli bilgilerin otele sağlanması durumunda özel menüler hazırlanmaktadır.
 5. Odaya giriş saati 14.00, odadan çıkış saati ise 12.00’dir.
 6. Konaklama ve günübirlik aktivite ücretlerimiz, dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için lütfen irtibat numaralarından veya e-posta yolu ile irtibata geçiniz.

*Konaklama fiyatlarına kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ile gün içerisinde çay – kahve ikramları dahildir. 

**Tüm ücretlere KDV dahildir. Konaklama ücretlerinde KDV bedeli %8’dir. Alkollü içeceklerde KDV oranı %18’dir.

MADDE 3: CAYMA HAKKI

*Misafirlerimiz rezervasyon tarihine 11 gün kalana kadar rezervasyonlarını ücretsiz olarak iptal edebilir ve ödemelerinin tamamı kendilerine iade edilir. Mücbir sebepler dahilinde rezervasyon iptali mümkündür. Mücbir sebepler oluştuğunda rezervasyonunuz iptal edilecek ve ödemeniz iade edilecektir. Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor ile belgelenmesi koşuluyla rezervasyon iptaline sebep olabilecek rahatsızlık halleri dahilinde rezervasyon iptali mümkündür. Bu sebepler dışında kalan bir sebep ile rezervasyon iptali halinde ödeme iadesi yapılmaz. Mail order veya havale /eft ile ödme yapan misafirlerimiz TURSAB mevzuatı ve Uluslar arası No Show kurallarının geçerli olduğunu taraflar kabul eder.

Yeni belirlenecek rezervasyon tarihleri; resmi tatillerde geçerli değildir. Otelin müsaitlik durumuna göre belirlenecektir. Mücbir sebepler: Gerekli dikkati göstermemize rağmen öngöremediğimiz veya önleyemediğimiz ve bunun sonucunda size odanızı sunamadığımız tüm olayları ifade eder. Bu olaylar savaş, savaş tehdidi, iç kargaşaya neden olan terörist faaliyetler ve sonuçları ya da bu gibi faaliyetlerin tehdidiyle sınırlı olmaksızın, isyan, liman ve nehir yetkilileri dahil olmak üzere hükümet ya da diğer bölgesel ve ulusal yetkililerin müdahalelerini, endüstriyel uyuşmazlıkları, giriş çıkışların kapatılmasını, doğal veya nükleer felaketleri, yangın, kimyasal veya biyolojik felaketleri ve hava, deniz, buz ve nehir koşullarının olumsuz etkilerini ve kontrolümüz dışındaki benzer olayları içerebilir.

SATICI, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen mücbir sebeplerden ötürü, rezervasyonu iptal etme veya müşteriyi başka bir otele devretme hakkı vardır. Böyle bir durumda rezervasyonun iptal edilmesi halinde ödenen ücretin tamamı, aynen iade edilir.

MADDE 4: YETKİLİ MAHKEME

ALICI, şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.